730 730 740 biuro@broks.pl
ul. Stanisławowska 1, 59-300 Lubin

Jak dobrać kominek pod względem mocy?

written by

Date

28 czerwca 2023

Category

Bez kategorii

JAK DOBRAĆ KOMINEK POD WZGLĘDEM MOCY?

Wybór odpowiedniego kominka może być trudny, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie. Jaką moc wybrać? To pytanie często wprowadza nas w zakłopotanie. Dobrze dobrany kominek o odpowiedniej mocy to klucz do ciepła i komfortu w twoim domu. Dlatego dziś podpowiemy Ci, jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie:
Przedstawiamy prostą i skuteczną metodę doboru kominka pod względem mocy. Zastosuj nasze wskazówki i ciesz się przyjemnym ciepłem, które dostarczy Ci Twój nowy kominek.

1. Pomiar powierzchni:

Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie powierzchni pomieszczenia, w którym planujesz zainstalować kominek. Skoncentruj się na obszarze, który ma zostać ogrzewany. Nie uwzględniaj tu przylegających korytarzy czy łazienek. Otrzymany wynik zapisz sobie, bo będzie Ci potrzebny później.

2. Obliczenie mocy:

Teraz pora na obliczenie odpowiedniej mocy kominka. Proste równanie pozwoli Ci na dobór optymalnej mocy dla Twojego domu. Wzór jest banalnie prosty: 1 kW mocy na 10 m² pomieszczenia. Podziel wynik pomiaru powierzchni przez 10 i otrzymany rezultat będzie wskazywał na optymalną moc kominka.

3. Elastyczność wyboru:

Nasze rozwiązanie polega na elastycznym podejściu do doboru mocy kominka. Jeśli otrzymałeś wynik 5,6 kW, to możesz wybrać kominek o mocy 5 kW lub 6 kW. W przypadku, gdy wynik nie jest liczbą całkowitą, zawsze możesz zaokrąglić go w górę lub w dół.

4. Kieruj się zasadą większej mocy w przypadku chęci ciągłego grzania.

Jeśli masz wątpliwości między dwoma mocami kominków, zawsze lepiej wybrać ten o większej mocy. Dlaczego? Ponieważ kominek o większej mocy zapewni szybsze i skuteczniejsze ogrzewanie pomieszczenia. Będziesz mógł również korzystać z niższych ustawień mocy, jeśli temperatura wewnątrz pomieszczenia będzie odpowiednia.

5. Poradnictwo specjalisty:

Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Mogą Ci pomóc w precyzyjnym doborze mocy kominka, biorąc pod uwagę specyficzne cechy Twojego domu.

Podsumowanie:

Dobór kominka pod względem mocy nie musi być skomplikowany. Wystarczy przyjąć kilka prostych zasad. Pamiętaj o zmierzeniu powierzchni, obliczeniu odpowiedniej mocy, elastyczności wyboru w zakresie mocy, zasadzie większej mocy oraz skonsultowaniu się ze specjalistą. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz miał pewność, że Twój kominek będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

RELATED POSTS